Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği

Burun estetiği genelde ameliyatlar ile gerçekleşir. Burundaki sorunlara göre estetik burun ameliyatı ( rinoplasti) çok iyi sonuçlar veren bir operasyondur. Günümüzde ameliyat dışında da seçeneklerimiz var. Burun yapısına uygun olarak planlayarak klinik ortamında, 10 dakikada uygulanabilen geçici dolgu malzemeleriyle, botilinum toksin enjeksyonları ile veya askı yöntemleri kullanılarak  burun estetiği yapabiliyoruz. Doğru eğitimle, doğru seçilmiş dolgu materyali ve estetik bir bakış açısı ile kusurları ortadan kaldırmak mümkün. Yurt dışında da öteden beri uygulanmakta olan bu yöntem, ekonomik olmasının yanı sıra son derece hızlı ve tatminkar sonuçlar verebiliyor.

Ameliyatsız burun estetiği işlemlerinin bir diğer önemli başarısı da; travmalardan veya estetik burun operasyonlarından sonra ortaya çıkan deformitelerin çok çabuk bir şekilde düzeltilebilmesi. 

Uygulama sonrasında; kısa sürede geçen lokal şişlik, morluk, burun ucunda bazen 15 gün kadar sürebilen kırmızılıklar görülebilir. Uygulamaların etkisi yapılan yönteme göre 6 ay ile yıllar boyunca devam edebilir.
Yapılacak uygulamanın uzman bir kişi tarafınca yapılması önem taşımaktadır. Her buruna ameliyatsız işlem uygun olmaz, bu nedenle hastanın değerlendirilerek sorunlarına yönelik bir planlama yapılması ve işlemden bekleyebileceği souçlar hakkında bilgilendirilmesi azami önem arz eder.