Yüz Estetiği

Yüz Bölgesi Estetiği

Ultrasonik yüz germe nedir?

Ultrasonik yüz germe işleminde, kontrollü olarak istenilen derinliğe odoklanmış yüksek frekansta ses dalgalarının oluşturduğu etki ile cildin farklı katmanlarında sıkılaşma ve gerilme elde ediliyor.

Cilt altını görerek gönderdiği odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını küçülten ısı hasarları veriyor.

Ultrasonik yüz germe uygulamasının amacı nedir?

Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı erken safhada, ameliyatsız bir şekilde, dışarıdan küçültmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin kalınlaşmasını sağlamaktır.

Uygulama hangi bölgelere uygulanabiliyor?

Göz kapağı sarkmalarına karşı kaş üstü ve tüm alında, yanak sarkmalarına karşı tüm yanakta, boyun sarkmaları içinse tüm boyunda kullanılabiliyor. Tüm yüzü toparlayıp lifting etkisini vermek için ise aynı seansta komple yüz ve boyun uygulaması yapabiliyor. İşlem FDA tarafınca kaş kaldırma ve boyun germe işlemleri amacı ile onaylanmıştır.

Tüm yüz ve boyun kaç dakika sürebiliyor? Kaç tedavi gerekli?

En fazla 40 dakika içinde tamamlanmış oluyor. Genellikle yalnız bir seans uygulanıyor. Ultrasonik yüz germe işlemleri hemen uyguma esnasında sonuç gösterebiliyor fakat kalıcı sonuçlar 3 ay sonra ( kollajen tekrar şekillenmesi ile birlikte ) kendisini gösteriyor. Özellikle yanak, kaş kaldırma ve alın bölgelerinde doğal ve tatminkar sonuçlara yol açıyor. Kollejenin yeniden oluşma ve sıkılaşma süreci 1,5- 2 yıl kadar devam ediyor.

Ultrasonik yüz germe kimlere uygulanabilir?

Öncelikle bağ dokusu gevşek, biyolojik yaşlanmanın etkisiyle sarkmaları başlamış kişiler. Ayrıca yaşı daha genç olup göz kapağı erkenden düşmüş kişilerde de uygulanabilir.

Ultrasonik yüz germe işlemi nasıl yapılır?

Yüze iletkenliği sağlaması amacı ile bir jel sürülerek yüz cildinin farklı katmanlarına uygulama yapılıyor. Uygulama nispeten ağrısız bir uygulama, sadece çene , dişler ve diş dolguları ses dalgalarının yarattığı basınç hissini algılıyorlar. Bu nedenle diş koruyucuların kullanılması işlem konforunu oldukça arttırıyor.

İşlem sonrasında yüzde hafif bir kızarıklık olabilir, fakat hastalar sıklıkla ertesi gün iş hayatlarına dönebilirler.

Ultrasonik yüz germe işlemleri diğer ameliyatsız uygulamalar ile ( yumuşak doku dolguları, Prp uygulaması, Fraksyonel lazer uygulamaları) başarılı bir şekilde birlikte uygulanabiliyorlar.

Uygulama sonrası nasıl geçer?

Uygulamanın gündemdeki lazer teknolojilerinden farklı olarak sunduğu avantajlardan birisi de işlem sonrası iyileşme döneminin kısa olmasıdır. Hastanın uygulanan bölgede bir yara, yanık, leke gibi bir yan etki görmesi beklenmez. Gün ortası uygulanabilir. Nadiren hafif bir ödem ya da kızarıklık oluşabilir ancak aynı gün içinde geçecektir.
Şu anda klinik çalışmalar elde edilen gerçek sonuçların 1-1,5 sene sürebildiğini gösteriyor ancak uygulamanın doğru protokolle yapılması sonuçlar açısından çok önemlidir.