Vücut Estetiği

Doğum yapma, kilo kaybı veya zamanın kendisi vücudumuzun sıkılığını, zarifl hatlarını sinsice bozar. Vücut şekillendirme terimi kol, kalça, karın, bel bölümünün daha genç bir görünüm elde etmek için yardım eden uygulamaları içerir.

Eğer deriniz esnek veya elastikse yağ çekerek (liposuction) Yağları lazer yardımı ile eriterek ( lazer lipoliz) ya da yağ dağılımı dengelenerek (liposculpture) çok iyi sonuçlar alınır. Eğer deri elastikiyeti kaybolmuşsa daha iyi vücut konturları için cerrahi gerekebilir. Vücut şekillendirme uygulamaları cerrahi ve cerrahi olmayan (non-invaziv) tekniklerle çoğu zaman kombine edilir. Bu durum sonuç alma ve iyileşmeyi hızlandırır.

Vücut şekillendirmede amaç daha genç ve hoş gözüken bir görünüm elde etmektir.Bu işlemler cerrahi, minimal invazif ( girişimin çok az olduğu ameliyatsız) veya cihazlar yardımı ile sağlanabilir.
Uygulamalar genel olarak şunları içerir:, yağ çekme (liposuction), yağ doldurma (yağ enjeksyonu, Liposculpture), karın germe (abdominoplasti), kol germe(brachioplasti), uyluk germe.

  • Yağ çekme (Liposuction): Eğer diyet ve egzersize rağmen veremediğiniz inatçı yağlanmalara sahipseniz bu bölümdeki yağ depolanmalarınız çok ince kanüllerle deri altınızdan çekilebilir. Liposuction kilo vermek için değil sadece şekil vermek için yapıldığını unutmamalısınız. İşlemin sonucu olarak zaten kilo kaybı meydana gelecektir.

  • Yağ doldurma (Yağ enjeksyonu): Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağların vücudunuzda eksik olan herhangi bir yere kalça, baldır, uyluk iç yüzünde dengesiz yağ dağılımı veya çökük olan bölgelere enjekte edilmesidir. Böylece, bu bölgedeki eksik dokunun yerini alır, günümüzde kök hücre nakli olarakta gereken önem ve yerini almaktadır.

  • Karın germe(Abdominoplasti): Karın şeklinizde fazla deri ve yağ alınıp, alttaki gevşemiş kaslar tekrar biraraya getirilip sıkılaştırırılabilir. Çatlaklıklarınızın çoğu ve varsa sezaryen kesi iziniz (insizyon) de aynı anda düzeltilir. Bu operasyon ya tüm karnınızı germeyi sağlar veya daha kısa izli ve göbek deliğinize dokunmadan da yapılabilir. Bu operasyon çoğunlukla bel bölgenize liposuction yapılması ile kombine edilir.

  • Kol germe (Brakioplasti) ve Uyluk Germe : Kilo verme ve yaşlanma sonucu kol ve uyluk (bacak içi) iç tarafında gevşeme, sarkma ve kırışıklıkların oluşması durumunda uygulanır. Buradaki sarkmış deri çıkartılır ve gerginleştirilir. Günümüzde hafif ve orta dercedeki sarkmalarda cerrahi olmayan non invaziv uygulamalardan da yararlanmaktayız.

  • Mini Vaser (Ultrasonik liposuction): Vücudunuz yağ çekilmesi ve şekillendirilmesi için seçildiğinde estetik ve plastik cerrahinin gelişmiş teknolojilerinden de birini seçebilirsiniz.